INVESTICE

Investice. Skvělá příležitost, jak zhodnotit své peníze. Investice můžeme dělit na krátkodobé či dlouhodobé ale také na investice do sebe. Pojďme si to trochu rozvést, ať víte, o čem je řeč. Vezmeme to spíše od konce.
Investice do sebe je poměrně důležitá. Jde o například o investice do sebevzdělávání. To vám může přinést lepší práci nebo sociální postavení. Tento druh investice je důležitý především v mládí, protože stará česká přísloví nelžou – „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“, případně „Starého psa novým kouskům nenaučíš.“
Krátkodobé investice jsou takové, kdy investujete peníze například od kryptoměn, akcií či různých cenných papírů a komodit. Peníze máte investované krátkou dobu a dřív nebo později směníte vyjmenovaná aktiva zase za peníze. V oboru financí se za krátkodobé investice považují ty, které trvají zhruba do tří. Přinesou vám tedy v blízké budoucnosti nějaký zisk.
Dlouhodobé investice jsou takové, kdy investuje peníze klidně pravidelně, po menších částkách. Může se jednat o různé spoření, dluhopisy státu ale opět klidně o akcie, kryptoměny atd. Dlouhodobá investice je taková, kdy máte peníze investované déle než sedm let. Spadat sem může klidně investice na vaši penzi atd.
Abyste se mohli dobře rozhodnout, jakou z investic zvolit a která vám přinese v současné situaci největší užitek, mohu vám pomoci vybrat tu správnou volbu. V rámci konzultace probereme, kolik peněz chcete investovat a společně vybereme vhodný investiční produkt a plán.

S ČÍM VÁM POMŮŽU:
Možností investic je dnes opravdu velké množství. Zkusíme pro vás najít takovou investici, která nejvíce vyhovuje vašim potřebám i finančním možnostem.
Prakticky záleží na vás, kolik peněz budete chtít investovat. Neplatí, že musíte vlastnit miliony proto, abyste mohli začít investovat do zajímavých investičních produktů.
Nemusíte mít s investováním žádné zkušenosti. Rád vám pomůžu vybrat investici, vysvětlím vám, proč je pro vás vhodná a kolik byste měli ze začátku investovat.
Ano! Kryptoměny jsou jedna z možností, kde vhodně investovat své peníze. Osobně se kryptoměnám věnuji, takže v nich mám bohaté zkušenosti. Něco si o nich můžete přečíst v mém e-booku.
NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY:​

Kolik si můžete dovolit ztratit.
Ono to zní možná paradoxně, ale je potřeba si uvědomit, že i sebebezpečnější investice nemusí vyjít.
Zpravidla byste tak měli investovat tolik peněz, kolik si můžete dovolit ztratit, aniž by vás to existenčně ohrozilo.

To je častý mýtus.
Investice nemusí vždy jen vydělávat, to by přece potom investoval úplně každý.
Je třeba najít vhodnou investici, která má rozumnou míru rizika a nějaké zajímavé zhodnocení.
S tím vám už poradím.

Investovat sami určitě můžete.
Bez předchozích zkušeností ale vaše investice nedopadnou příliš dobře.
Je vhodné se o tom s někým poradit, zvláště, pokud jste úplným začátečníkem.