Investice do kryptoměn se v poslední době stává čím dál populárnější. Bezpochyby nejznámější kryptoměnou je Bitcoin, mezi další pak patří například Litecoin či Ethereum. V článku si shrneme investici 10 000 Kč do Bitcoinu, kterou jsem realizoval já sám. Co je to Bitcoin a jak ho koupit si můžete přečíst v tomto článku: Co je Bitcoin, jak Bitcoin nakoupit a jak Bitcoin uschovat.

Proč zrovna Bitcoin?

Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl právě pro Bitcoin, bylo to, že je to dle mého názoru měna budoucnosti. Navíc je jí jen omezené množství (21 miliónů), takže je velká pravděpodobnost, že bude dlouhodobě růst.

Investice do Bitcoinu aneb jak koupit Bitcoin
Investice do Bitcoinu aneb jak koupit Bitcoin

Naopak nevýhodou je poměrně vysoké riziko, se kterým je třeba počítat a přizpůsobit tomu množství investovaných peněz. S vysokým rizikem je však spojen také vyšší potenciální výnos. Pro ilustraci: před pár lety se dal Bitcoin koupit za 1000 dolarů, potom vyskočil až na 20 000 a v současnosti osciluje mezi 5 a 10 tisíci dolary. Krátkodobě na tom tedy lze jak vydělat, tak i prodělat. Je tedy lepší investovat střednědobě (cca 1-5 let).

Za kolik BTC nakoupit?

Tohle je bohužel otázka, na kterou neexistuje správná odpověď. Někdo vám bude tvrdit, že jste ho měli koupit tehdy a tehdy, jenže do minulosti už se stejně vrátit nemůžeme. Pokud tedy věříte, že se Bitcoin v budoucnu vyšplhá třeba ke 20 či 30 tisícům dolarů, nehraje už tak velkou roli to, jestli ho koupíte nyní za nějakých 7000 či o měsíc později o tisíc dráž. Dle mého názoru je lepší nečekat, až cena spadne, ale nakoupit raději dřív, protože se cena může také zvýšit. Obecně je však dobré nakupovat v době, kdy cena klesá, ne když roste. To samé platí například i u akcií. 

Investice do Bitcoinu aneb jak koupit Bitcoin
Investice do Bitcoinu aneb jak koupit Bitcoin

Osobně jsem koupil BTC v době, kdy byl za nějakých 6700 dolarů, což je v přepočtu zhruba 160 000 Kč. Na internetu lze snadno dohledat jak aktuální cenu Bitcoinu, tak graf jeho vývoje za několik let. Podívat se můžeme například zde.

Investice do Bitcoinu aneb jak koupit Bitcoin
Investice do Bitcoinu aneb jak koupit Bitcoin

Pokud se rozhodnete do BTC investovat, musíte počítat s tím, že se vám může krátkodobě snížit kapitál. Stejně tak platí, že byste měli investovat jen tolik peněz, o kolik můžete přijít, aniž by to nějak ovlivnilo váš život.

Jak koupit Bitcoin

Osobně jsem nakupoval prostřednictvím COINBASE, společně se tedy podíváme, jak na to, krok po kroku.

Investice do Bitcoinu aneb jak koupit Bitcoin
Investice do Bitcoinu aneb jak koupit Bitcoin
  1. V první řadě je potřeba se zaregistrovat na stánkach COINBASE.COM, provést verifikaci a odeslat potřebné doklady. Po uplynutí jednoho dne je možné začít obchodovat.
  2. Registrací prostřednictvím odkazu https://janbrunato.cz/coinbase-249kc a nákupu alespoň za 100 dolarů (cca 2500 Kč), obdržíte ekvivalent 250 Kč v Bitcoinech.
  3. Poté zadáte buď kolik chcete koupit BTC nebo za kolik běžné měny (např. euro).
  4. Čím menší množství Bitcoinu nakupujete, tím větší část bude tvořit poplatek.
  5. Po následném rozkliknutí portfolia uvidíte, kolik BTC máte nakoupeno, a kolik je to v přepočtu na koruny.
  6. Pak už si BTC můžete převést do peněženky. To uděláte kliknutím na „send“, zadáním BTC adresy, kterou naleznete v aplikaci a zvolením částky, kterou chcete odeslat.
    (jestli nevíte co je Bitcoinová peněženka, najdete o tom více v tomto článku Co je Bitcoin, jak Bitcoin nakoupit a jak Bitcoin uschovat.)

Ukázali jsme si druhou 10 000 investici do nejpopulárnější kryptoměny na trhu. V minulém díle jsem vám ukázal, jak jsem investoval do P2P půjček https://janbrunato.cz/do-ceho-muzu-investovat-penize?-1-dil-investice-do-p2p-pujcek-zonky-bondora-mintos V příštím článku se můžete těšit na investici dalších 10 000 Kč. Do čeho to tentokrát bude?

Pokud vás kryptoměny zajímají a chcete se o nich dozvědět více, můžete si zakoupit můj ebook Svět krypta, kde naleznete všechny potřebné informace od A do Z, co to je kryptoměna, jak funguje, jak s ní obchodovat, … . Ebook Svět krypta

Nejnovější články:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.