Věc vs zážitek

Věc vs zážitek

Věc nebo zážitek?

Mezi tím se musíme často rozhodnout.

Ale co je lepší?

Někteří z vás raději upřednostní nákup nového telefonu nebo nových bot a jíní zase raději odjedou někam jen tak pryč na výlet.

V dnešní uspěchané době internetu, když místo puštění Tv si raději pustíme video na youtube, máme obrovský příjem informací, které nás vnitřně rozdělují. Jsou videa, které nás lákají k tomu, abychom si koupili nějaký trendy kus oblečení, nejnovější elektroniku nebo nadupaný sporťák.

Na druhou stranu jsou videa, které nám doporučují úplný opak. Neutrácejte za zbytečné věci, šetřete vaše peníze, méně věcí a více zážitků.

Co je teda vlastně správně a co špatně?

Myslím si, že každý z nás si aspoň jednou za život takovou otázku položil.

Odpověď na to bohužel neexistuje, nejde to rozdělit na špatný a správný, protože všichni jsme jiný a každý z nás upřednostní v životě něco jiného.

 

Ale jedno je jisté, neměli bychom rozhodovat, co je pro nás lepší podle druhých (jen protože to říká nějaký Youtuber, protože to je teď v módě nebo protože to chtějí ostatní)

Ano, můžeme se od ostatních inspirovat, ale musíme zůstat sví a rozhodnout se jen podle toho, co cítíme a jaký opravdu jsme.
Přesto vám musím říct, že opravdu nechápu lidi, kteří chodí do práce (která je třeba ani nenaplňuje), musí tam sedět od rána do večera zavřeni v práci celé měsíce, celé roky, jen aby měli vše značkové, vše nejnovější, aby prostě byli před ostatníma „IN“.

(takoví lidé nežijí, ale podle mě jen přežívají)

 

Je teda taky pravda, že takoví lidé naopak asi nechápou, proč já si koupím levnou letenku, k tomu levný hostel a odletím někam daleko na krátký dvoudenní trip.

Některé věci mě taky samozřejmě lákají (vyrůstám v komerčním světě), toužím po lepším foťáku, lepší kameře, …

Přesto v posledních letech raději upřednostňuji zážitky, udělám si krátký výlet, zajedu do cizí země, dám si netradiční jídlo, zajdu si na nějakou zajímavou přednášku nebo si jen koupím poutavou knížku.

A co Vy? Utrácíte raději za věci nebo upřednostňujete nové zážitky?

Jestli se vám to líbilo, můžete to sdílet a podělit se s přáteli,
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone

JBrunato