Týdenní dovolená u moře za 1950,- Kč? Utopie nebo realita?

Týdenní dovolená u moře za 1950,- Kč? Utopie nebo realita?

Myslíte si, že týdenní dovolená u moře za 1950,- Kč je utopie?

Ne, mohu vás ujistit, že to je realita a letos i vy si můžete takovou levnou dovolenou bez problému užít.
Stále si myslíte, že jsem se zbláznil a nevím co píšu za nesmysly? Ale ne, opravdu jsem se nezbláznil a hned vám to dokážu.

Samozřejmě se nebude jednat o 5 hvězdičkový hotel s All inclusive a cocktail barem u bazénu, ale dovolená není přece o luxusu, ale o tom vypnout a užit si klid, rodinu, výlety, moře.
Každý upřednostní něco jiného přece a myslím, že si každý najde své i v dovolené za necelé 2000,- Kč.

Asi už vás zajímá, jak je možné dostat se na takovou cenu? Co říkáte třeba na takové Chorvatsko?

V dnešní době vlastní auto většina lidí, tak co vzít auto a vyrazit do Chorvatska? Ano, za necelé 2000,- si můžete dovolit týdenní dovolenou v Chorvatsku a to nemyslím dojet někam na sever (Pula, Rijeka, atd..) kam jezdí každý, ale pěkně dojet až do středního Chorvatska.chorvatsko-11

A co třeba vyměnit bydlení někde v apartmánu ve městě za bydlení ve stanu přímo metr od moře?

Sám jsem před lety byl proti takové dovolené, celý život jsem jezdil do apartmánu a byl zvyklý na nějaký svůj standart. Ale když jsem měl jednou docela omezený rozpočet a nechtěl jsem se vzdát návštěvy moře, řekl jsem si, že to zkusím a určitě toho nelituji, naopak byl to určitě výborný zážitek, který bych každému doporučil.
Ono když má člověk postavený stan přímo u vody a v noci usíná jen se zvukem vln, nebo ráno si může dát čerstvou snídani od pekaře přímo u vody. Povím vám to takhle, je to zážitek, který by si každý měl vyzkoušet.chorvatsko-14

Zpět k věci, když vyrazíte autem a budete spát pod stanem, ušetříte spoustu peněz a užijete si úplně jinou tvář dovolené u moře.

Doporučil bych vám autokemp BARINICA ( krátka recenze ZDE ), který jsem osobně před lety navštívil a mohu doporučit.chorvatsko-7

Konečně jsme se dostali k ceně, což je asi to, proč jste si to přečetli až sem, nejlevnější cestu do Chorvatska doporučují ZDE, díky ní lze objet všechny placené dálnice a tunely (zaplatíte jen 8 eur za rakouskou dálnici).
Budeme počítat s cca 2000 km tam a zpět a dalších 500 km navíc na výlety, celkem 2500 Km.

Když máte štěstí a jste majitelem nejpopulárnějšího auta v ČR, Škoda Octavia (nebo auta s podobnou průměrnou spotřebou do 5 litru), při ceně PHM 27,- Kč/litr zaplatíte za naftu 3375,- Kč.

Kdybyste vlastnili auto s větší spotřebou (okolo 7,5 litru), při ceně PHM 27 Kč/litr tak by to vyšlo na 5070,- Kč.
Rakouská 10-ti denní dálniční známka stojí 250,- Kč.

Poslední část je ubytování, úplný ceník ubytování a recenzí kempu máte zde, budeme počítat cenu při dvou osobách v jednom stanu na 8 dní (7 nocí) první týden v září, to vychází na krásných 1010,-Kč/na osobu.

Když pojedete autem ve čtyřech a budete mít s sebou dva stany, tak se dokonce dostanete na cenu 915,- Kč/na osobu.

Když to celé sečtu, dovolená ve čtyřech lidech, Octavií (nebo autem se spotřebou do 5 litrů) na 8 dní začátkem září, cesta a ubytování vás bude stát jen úžasných 1824,- Kč/na osobu (1919,- když budete chtít mít elektriku u stanu).

Jestli jste vlastníkem auta s větší spotřebou tak se toho určitě taky nemusíte bát, vás to bude stát ve čtyřech 2248,- Kč/na osobu (2343,- když budete chtít mít elektriku u stanu).

Jak vidíte, opravdu jsem se nezbláznil, a je možné si užít dovolenou u moře za necelé 2 tisíce.

Určitě se budete ptát, a co jídlo? No doma určitě jíte taky, takže když si nakoupíte jídlo v ČR a budete si vařit, utratíte za jídlo to samé co doma.chorvatsko-10

Možná se teď ještě ptáte, jestli to nebude „vopruz“ být jen někde v kempu?

Myslím si, že každý si zde přijde na své, i cestovatelé i dovolenkáři, dovolenkář, který chce relaxovat, má možnost si užit úplný relax mimo civilizaci přímo u moře, a když chcete trochu obojího jako já?

Tak není vůbec problém, přes den můžete relaxovat, blbnout v moří, chytat ryby, jít na vyšlap, doplavat na ostrůvek, který je kousek od kempu, potápět se no a večer jezdit po výletech (v ceně se počítá s 500 km navíc na výlety) v blízkém okolí určitě stojí za prohlídku města jako Primoštěn, Rogoznica, Šibenik, Trogir, Split, atd. V okolí je plno jiných možností, co můžete dělat.

Milovníci čerstvého jídla si přijdou také na své, každé ráno jezdí přímo do kempu pekař a třikrát do týdne rybář (já měl s sebou gril a k večeří čerstvá ryba na grilu byla k nezaplacení) a v Primoštenu (hned kousek od kempu) je spousta skvělých restaurací.

Poslední věc, na kterou se můžete ještě ptát je, proč září?
Moře je úžasně teplé, počasí bývá jasné a teploty příjemné, všude méně turistů a hlavně všude levnější ceny ( zmrzlina, parkovaní, atd…), co víc si přát než klid a nižší ceny.chorvatsko-3

Osobně jsem před lety byl na stejné dovolené a vše píšu z vlastní zkušenosti, každé ráno jsem si kupoval snídani od pekaře, asi dvakrát čerstvou rybu na gril, dvakrát nebo třikrát jsem byl někde na večeři, parkování, zmrzliny, kafíčka. Prostě jsem si to užil, za všechno od odjezdu z domova až k návratu zpět domů jsem zaplatil něco málo přes 4000,- Kč, není to luxusní cena ?

P.S. vím že to není dovolená pro všechny, ale na druhou stranu, kdo se může pochlubit tak levnou dovolenou

 

JBrunato

JBrunato

Ital, který se snaží psát český blog. Low cost cestovatel, dobrodruh, začínající fotograf, sportovec, milovník nových technologií. Poslední dobou se zajímám hlavně o cestování, sociální sítě (hlavně instagram), stavbu a správu webu a o kryptoměny.