Levná letenka neznamená levná cesta

Levná letenka neznamená levná cesta

Poslední dobou se mi shromažďují dotazy na levné letenky, za což jsem rád, a vždy rád pomůžu.

Bohužel když nějakou najdu, tak mi často po pár hodinách chodí dotazy ohledně toho, jak to, že za kufr je vysoký příplatek nebo jídlo není v ceně, a podobné dotazy. Z toho důvodu jsem se rozhodl napsat tento krátký článek.

Je důležité si vždy rozmyslet, co od té cesty očekáváte a jak se na letiště dopravíte.

Ona totiž letenka z Prahy do Říma za 2800,- přes normální aerolinku může být levnější než letenka s nízkonákladovou aerolinkou z Berlína za 1400,-.

A proč?
Protože u nízkonákladovek máte v ceně jen příruční zavazadlo a za všechno, co je navíc, si musíte připlatit a většinou to není vůbec levné.

Například u Ryanair nebo u Wizzair si teď už musíte připlatit za všechno – výběr sedadla, priority boarding (jen abyste mohli mít příruční zavazadlo u sebe, jinak vám ho hodí do zavazadlového prostoru zadarmo), 20 kg zavazadlo, nebo jídlo…

Navíc nesmíte zapomenout na cenu cesty na letiště (benzín, autobus, atd…) a k tomu cenu parkoviště.

Jak můžete vidět, na první pohled levná letenka   se někomu může nakonec opravdu hodně prodražit.

 

Lidem, kteří potřebují cestovat s velkým kufrem a v letadle si chtějí dát něco k jídlu, tak doporučuji se koukat spíš po normálních aerolinkách a za letenku si klidně připlatit, protože nízkonákladovka by se mohla nakonec, v součtu všech nákladu, opravdu prodražit.

JBrunato

JBrunato

Ital, který se snaží psát český blog. Low cost cestovatel, dobrodruh, začínající fotograf, sportovec, milovník nových technologií. Poslední dobou se zajímám hlavně o cestování, sociální sítě (hlavně instagram), stavbu a správu webu a o kryptoměny.