Prezidentské volby 2018 aneb ztráta demokracie?

Prezidentské volby 2018 aneb ztráta demokracie?

Osobně už mám plné zuby všech prezidentských debat, hlavně všech postů a článků na internetu, které jen hází špínu na jednoho nebo na druhého.

Neustále se jen řeší, kdo je pro imigranty a kdo proti nim, nebo migrantská krize (kterou v Čechách ani nemáme) a vůbec se neřeší opravdové problémy, které český člověk má – jako např. platy, nemocenské či mateřské dávky, vysoké ceny nemovitostí. Přesně z toho důvodu si podle mě nezaslouží hlas ani jeden z nich.

Osobně jsem byl proti Zemanovi již v minulých volbách a jsem proti i nadále, přesto si myslím, že není divu, že se stal prezidentem.

Prezident je od toho, aby reprezentoval vlastní zem, a Zeman ji reprezentuje přímo takovou, jaká prozatím opravdu je. Česká republika je opravdu stále plná poloožralů, kteří si denně chodí do hospody stěžovat na svoje životy (v poslední době i na imigranty), a přesto nedělají nic, aby to změnili.

Všichni nadávají lidem, kteří mají opačný názor, Zemanovci jsou banda ……., nebo ti, co volí Drahoše, jsou sluníčkáři atd…

Kam se ztratila demokracie? Proč lidem nadáváme za jejich názor? Vždyť máme právo mít vlastní názor.

Místo nadávaní a házení špíny na ostatní bychom měli šířit dobré zprávy. Měli bychom lidem vysvětlovat, proč si myslíme, že by měli volit toho, o kom si myslí, že je ten správný, a ne jen tvrdit proč někoho nevolit.

Nebuďme jako ti, které tu nechceme, buďme lepší. Říkejte a pište jen pozitivní věci o svých kandidátech, ať se lidi dozví i nějaké hezké věci a nejen špínu. Navíc místo toho, abyste se přestali s lidmi bavit jen kvůli opačnému názoru, tak si je poslechněte a třeba jim i řekněte vlastní názor – a můžete o tom debatovat, ať si z toho každý sám udělá svůj obrázek.

Žijeme v demokracii a máme naštěstí právo říkat a myslet si co chceme, tak to právo nechme všem 🙂

JBrunato

JBrunato

Ital, který se snaží psát český blog. Low cost cestovatel, dobrodruh, začínající fotograf, sportovec, milovník nových technologií. Poslední dobou se zajímám hlavně o cestování, sociální sítě (hlavně instagram), stavbu a správu webu a o kryptoměny.