Pohledy aneb novodobá měna na sociálních sítích?

Pohledy aneb novodobá měna na sociálních sítích?

Pohledy mám spojené s mládím, když si táta vždy kupoval pohledy z míst, kde byl poprvé, jako suvenýr. Navíc, když jsme se odstěhovali z Itálie do Čech, tak naši o každém svátku nakoupili desítky pohledů a posílali je do Itálie rodině. Vydrželo to jen pár let, a pak to přešlo na sms, emaily a pak se přání úplně vytratila (ale to je jiný příběh).

V posledních letech jsem si všiml, že jsou pohledy zase v módě, a to hlavně u cestovatelů jako platidlo za reklamu.

@akivotrubova

Influenceři často nabízejí pohledy z nějaké cizí země za sdílení influencera na svém účtu nebo označení kamaráda pod příspěvkem, atd.. Docela to od nich chápu, díky pohledům za pár kaček si dokážou udělat docela velkou reklamu a tím si rozšíří svoji základnu followerů.

@_weef_

Ale velice by mě zajímalo, co z toho mají lidi, kteří jsou ochotní někomu dělat reklamu jen za to, aby se jim doma hromadily pohledy od cizích lidí.

@tomiknacestach

Citovou hodnotu to mít nemůže (toho člověka neznáte), možná se vám líbí to, že se jedná o věc, která pochází z ciziny, ale to asi taky nebude ono (chodíme v oblečení pocházejícím z mnoha koutů světa, a kdybychom dohledali doma původ všech spotřebních věcí, tak zjistíme, že už věci z velké části světa doma máme).
Jediné, co mě napadá, je, že možná lidi mají zájem o pohled, hlavně aby se zviditelnili u svého virtuálního oblíbence.

@cestology

Zajímalo by mě, co si o tom myslíte?

 

 

 

JBrunato

JBrunato

Ital, který se snaží psát český blog. Low cost cestovatel, dobrodruh, začínající fotograf, sportovec, milovník nových technologií. Poslední dobou se zajímám hlavně o cestování, sociální sítě (hlavně instagram), stavbu a správu webu a o kryptoměny.