Můj rok 2016 ve zkratce

Můj rok 2016 ve zkratce

.

.

Pracovní

.

.

.

.

.

Dobře, to je možná až moc ve zkratce. Rozepíšu se teda o mém roce 2016 trošku víc.

Rok jsme začali krásnou procházku s kamarády po šumavském Špičáku.

Zbytek ledna se táhnul ve víru učení (já jsem se neučil, ale Pavlína měla zkouškové, a tak učení dostalo přednost) a občas ve volném čase jsme si vyrazili užívat zasněženou Prahu.

Koncem ledna jsme to už nevydrželi a museli jsme vyrazit za sněhem. Vybrali jsme si Ještěd a byla to skvělá volba. Hodně sněhu a poloprázdné sjezdovky.

31. Ledna mi zazvonil telefon a byla mi nabídnuta práce na 8 měsíců.
Ve zkratce se jednalo o tlumočnickou práci na stavbě v Kadani (110 Km od Prahy).
Velkou nevýhodou bylo, že jsem se musel rozhodnout do dvou hodin, protože se začínalo hned 1. února.
Bylo to pro mě náročné rozhodnutí, měl jsem 2 hodiny, abych přislíbil svojí osobu na 8 měsíců, a k tomu jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu.

Přestože jsem hodně váhal, tak jsem si řekl, že člověk musí vyzkoušet vše a nesmí odmítnout šanci, která mu přijde do cesty, a tak jsem to nakonec přijmul.

Nakonec se práce protáhla z 8 měsíců na 10 a další 4 měsíce tam budu muset trávit v roce 2017.

Ráno vyjíždím před šestou, večer se vracím po sedmé, denně najedu přes 220km a jsem v práci od pondělí do soboty.
Jsem milovník svobody a proto musím říct, že každodenní práce od rána do večera mě pomalu ubijí, a nebýt toho, že jsem slíbil mojí přítomnost až do konce, už bych to dávno vzdal.

Poslední 4 měsíce letos nějak přežiju, ale samozřejmě jako každá šance mi přinesla mnoho pozitiv. Naučil jsem se mnoho nových věcí, potvrdil jsem si, že to není život, který bych teď chtěl žít a navíc, do konce práce našetřím pár korun na nové dobrodružství (novou cestu).

Hned v únoru jsem se smířil s tím, že letos to bude cestovatelsky slabší rok. Naštěstí stavební firmy nejsou dokonalé a nakonec z důvodu zpoždění materiálů nebo pozdního nástupu nové firmy, jsme mohli aspoň neplánovaně projet kus Evropy.

Byl únor a v ČR stálé nebyl žádný pořádný sníh, přesto jsme se na hory tak těšili, že jsme vyrazili na pár dní do Krkonoš, bydleli jsme ve Vrchlabí a zajezdili si v Herlíkovicích, v Peci pod Sněžkou a vyrazili jsme i na náročný výšlap na Sněžku.

Na konci února jsme ještě vyrazili na krátký výlet do Weidenu, kde jsme si užívali chvilku klidu v aquaparku.

Začátkem března jsme využili volného víkendu v práci a vyrazili na víkend do Krušných hor, naštěstí na Klínovci byly ještě dobré sněhové podmínky, tak jsme si jeden den pořádně zalyžovali a další den jsme využili k návštěvě Karlových Varu.

Na konci března, díky zpoždění materiálů nám vznikla další 5 denní pauza a my jsme jí zase hned využili a vyrazili do Turína. Návštěva Turína bývá vždy jen poloviční dovolená, protože půlku času trávím po příbuzných. Přesto jsme zvládli projít se v centru Turína, viděli jsme okolní vesničky a krásné místa okolo Turína, dali jsme si procházku v Alpách, užily italskou kuchyň a zvládly navštívit skoro všechny příbuzné, co jsem plánoval.

Další možnost se nám naskytla koncem dubna, když se měnili dělníci na stavbě a my jsme mohli zase na pár dní odjet. Opět jsme si za cíl vybrali Italii, ale tentokrát jsme zajeli o něco níže a to do Říma.

V Římě jsme trávili krásné 4 dny, o kterých se můžete dočíst ZDE.

Květen byl trochu náročnější, a z toho důvodu jsme se nikam nedostali, ale za to jsem se konečně dokopal si založit tento BLOG, na který jsem neměl moc času, ale letos se určitě polepším.

Začátkem červa jsme vytáhli kola a vyrazili na menší Trip z Železné Rudy do Plzně (dali jsme si pěkných 100km za jeden den).

Druhý víkend v červnu jsme vyrazili na výlet do Drážďan, odkud jsme se rozhodli vyrazit na Via Ferratu do Děčína a k tomu jsme dali i pořádný výšlap na Ještěd. Mám rád, když se spojí výlety se sportem.

Začátkem července jsme se vyrazili podívat na Filmový festival do Karlových Varů,

a pár dní na to, jsme vyrazili zas do Itálie, ale tentokrát na ostrov Ischia.
Úžasný ostrov, který jsme zvládli projít a projet celé pěkně do kola, a navíc jsme si i vyšlápli nejvyšší vrchol. Celý cestopis je ZDE. Bylo to jen 6 dní, a přesto jsme si to snažili co nejvíc užít.

Koncem července jsem domluvil víkend na Moravě s kolem. Bylo nás 8 kamarádů a na kole jsme projeli místa jako Nové Mlýny, Velké Pavlovice, Kobylí, Zaječí, Lednice, Valtice, Mikulov a Pálavu. Morava je prostě krásné místo a na kole je ještě lepší.
Krásná příroda, hezké památky, dobří lidé a víno 😀

Nadešel srpen a my už jsme se nikam nechystali, ale v druhém týdnu mi bylo sděleno, že se na stavbě domluvili na týdenním volnu. Tím se nám otevřela další možnost výletu.
Na poslední chvíli se špatně něco shánělo, protože letenky byly moc drahé. Rozhodli jsme se proto vyrazit na malý Eurotrip.
Byli jsme na cestách 10 dní a projeli jsme rakouské vodopády,

švýcarské ST. Moritz,

italské Livigno,

vykoupali jsme se v Lago di Garda, vyšplhali jsme po Via Ferrata na vrchol s výhledem na celé jezero,

prošli jsme se po nočních Benátkách,

šnorchlovali jsme v Chorvatsku na Krku,

prošli jsme si Plitvická jezera,

viděli jsme další Rakouské vodopády,

celé jsme to ukončili návštěvou nádherného Obersee

a výšlapem až na Orlí hnízdo.

Byl to úžasný desetidenní výlet, který jsme si užili úplně naplno.

Za tímto výletem jsme byli nuceni si udělat delší pauzu a to do konce listopadu.

Na stavbě se doháněli práce a já musel trávit celé týdny od pondělí do soboty v práci, až do konce listopadu.

Na konci listopadu jsme vyrazili na Christmas Challenge. Pro ty, co si o tom ještě nepřečetli na blogu. Tak se jednalo o 4 denní výlet a to každý den v jiném hlavním městě: Praha, Londýn, Brusel a Berlín. Byla to opravdová jízda, o které se můžete víc dočíst ZDE.

Takhle vypadal ve zkratce můj rok 2016.

Bylo to náročné, nebylo moc času na cestovaní a nebyl vůbec žádný čas na kamarády. Přesto jsme každou volnou chvilku využili na plno a díky tomu jsme viděli kus Evropy.

A co mě čeká v novém roce?

To netuším, a proto se na něj těším. Jediné co vím je, že asi do května budu ještě tlumočit na stavbě. Takže nás budou čekat jen krátké výlety, jo pravda, na konci ledna vyrazíme do Krkonoš na lyže. Tak se budete moc těšit na fotky a video.
V letě bychom se chtěli podívat na NordKapp a koncem roku třeba i někam dál…

Ale to je ještě ve hvězdách.

JBrunato

JBrunato

Ital, který se snaží psát český blog. Low cost cestovatel, dobrodruh, začínající fotograf, sportovec, milovník nových technologií. Poslední dobou se zajímám hlavně o cestování, sociální sítě (hlavně instagram), stavbu a správu webu a o kryptoměny.