Můj bucket list aneb seznam míst které bych chtěl od mala navštívit

Můj bucket list aneb seznam míst které bych chtěl od mala navštívit

Rozhodl jsem se pro vás napsat svůj bucket list (seznam míst), které bych chtěl od mala navštívit (některé jsem již zvládnul navštívit) a místa, která jsem do seznamu postupně věkem přidal, a ještě nenavštívil.

Doufám, že tento seznam poslouží i jako inspirace při vašem dalším plánování cest.

1. Egyptské a Mayské pyramidy

Egyptské pyramidy mě lákaly odjakživa, od mala jsme doma měli plno knížek o Egyptě a v Turíně, odkud pocházím, je druhé největší egyptské muzeum na světě, které jsem od mala navštívil několikrát. Přes egyptské pyramidy jsem se dostal k Mayským pyramidám, které mě lákají snad ještě víc. Vždy mě zajímalo, z jakého důvodu jsou pyramidy postavené, k čemu sloužily a hlavně, jak bylo možné je postavit.
Návštěvu Egyptských pyramid jsem si konečně splnil minulý rok, a byl jsem z toho uchvácen. Stát přímo u té obrovské stavby je pocit k nezaplacení, jediné, co mě mrzí je, že jsem neměl dost času vyšplhat po pyramidě až nahoru.

Takže tohle zůstává také v mém bucket listu.
Mayské pyramidy zůstávají stále mým snem, ale doufám, že brzy budu mít možnost zaletět si do Mexika.

 

2. Bali

Bali, ani nevím, kdy a jak se Bali dostalo do mé hlavy, jen vím, že již od mala, vždy když jsem si představil exotickou dovolenou, tak první místo, které mě napadlo, bylo Bali.
Minulý rok jsem měl, již nakoupené letenky, ale nakonec to nedopadlo a svoje vysněné místo jsem odložil, snad příští rok se mi konečně povede se tam podívat.

 

3. Kanárské ostrovy

Od mala jsem si vždy myslel, že Kanárské ostrovy patří mezi TOP  destinace na dovolenou (ani nevím proč) a samozřejmě jsem si hned říkal, že se tam prostě musím podívat.
I tento bod jsem si již splnil, tedy až druhý pokus (o mém nepovedeném pokusu se můžete dočíst ZDE), ale stálo to za to, byl jsem na Tenerife a určitě všem doporučuji Kanárské ostrovy navštívit.

4. Čínská zeď

To asi nemusím ani vysvětlovat, prostě Velká čínská zeď, další obrovská stavba, kterou toužím vidět a projít se po ní.

 

5. Mrtvé moře, skalní město Petra

Koupaní v mrtvém moři je sen každého cestovatele si myslím, každý rok se hladina snižuje o 1 metr, tím pádem není co odkládat, bohužel možnost se tam vykoupat nebude už na dlouho. Já jsem si koupání v mrtvém moři minulý rok splnil (opravdu se v mrtvém moři nedá potopit a doporučuji to nezkoušet, sůl se dostane všude a dost to pálí). Spojil jsem to s návštěvou Jeruzaléma, Betléma a Tel Avivu. Bohužel jsem skalní město Petra nestihl, tak aspoň mám důvod proč se do Izraele vrátit, tentokrát bych asi letěl do Eliatu a prohlídl bych si další část Izraele, třeba i s dalším koupáním v Mrtvém moři.

 

6. Nový Zéland

Koupání a lyžování ve stejný den… to jsem jednou viděl v nějakém snowboardovém videu a úplně jsem se do toho zamiloval. Možnost si ráno zalyžovat a odpoledne se vykoupat v oceánu musí být k nezaplacení. Pak přišel Pán prstenů, který poukázal i neznalým lidem jako já, jaká je na Novém Zélandu úžasná příroda, a tím se chuť tam podívat ještě zvětšila.

 

7. Řím a hlavně Koloseum

Narodil jsem se v Itálii a do 26 jsem se nepodíval do hlavního města, jsem ostuda. Navíc, jak je již vidět podle předchozích bodů, jsem blázen do obrovských budov, a proto i Koloseum a celkově kultura starých Římanů mě dost zajímala. Navštívit místo, kde v minulosti probíhaly gladiátorské hry a kde býval osobně velký César, mě vždy lákalo. Po zkouknutí velkofilmu Gladiátor mě to samozřejmě lákalo ještě více. Řím a Koloseum se mi povedlo navštívit poprvé v roce 2014 a letos dokonce podruhé (cestopis ZDE). Obě návštěvy jsem si užil naplno, a jestli jste tam ještě nebyli, doporučuji tento kolos určitě navštívit.

8. Kalifornia

Kalifornii jsem si oblíbil díky televiznímu seriálu O.C.

Asi to je vtipné, ale ten seriál se mi opravdu líbí (viděl jsem ho už několikrát). Díky němu se tato země dostala do mého bucket listu (jeden čas jsem i přemýšlel nad tím, že bych se tam na pár měsíců odstěhoval).

 

9. Bláznivý výlet na kole

Jsem milovník kola.

Rád jezdím na kole od mala, když mám možnost, rád vezmu kolo a vyjedu někam na výlet. Několikrát jsem si představoval za ty léta, že vezmu kolo a projedu Evropu, nebo pojedu z České republiky do Itálie a vždy to byl jen takový sen. Teda až do minulého roku, kdy jsem narazil na levné letenky z Prahy do Bergenu. Napadlo mě, že bychom mohli letět na pár dnu do Bergenu. Pak jsem narazil na levné zpáteční letenky z Osla, a tak jsem začal přemýšlet nad tím, jak se dostat přes celé Norsko.
Po chvilce mi napadlo kolo, zavolal jsem bratrancovi, jestli nechce jet taky, hned na to kývnul. Tak jsem koupil letenky.

Až dodatečně jsme si uvědomili, že nemáme žádné zkušenosti s cestováním na kole, a že se musíme za deset dní dostat z Bergenu do Osla (600km) přes fjordy, hory a jiná místa, které vůbec neznáme.

Nakonec jsme to celé zvládli, spali jsme pod stanem, zažili jsme úžasné chvíle a viděli jsme nádhernou přírodu. Byl to zážitek k nezaplacení, který by si měl každý vyzkoušet.

10. Nordkap – skandinávský poloostrov

Skandinávský poloostrov, prostě úžasná příroda. Krásné místa. Před několika lety tam jel táta v dodávce, a když jsem po návratu viděl fotky a videa, tak jsem se zamiloval. Už dlouho plánuji roadtrip přes Dánsko, Švédsko, Norsko, Finsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko a Bělorusko. Třeba se mi to letos poštěstí.

 

11. Abú Dhabí, Dubaj

Tady nevím, co bych měl napsat. LUXUS. Přál bych si vidět nejmodernější města na světě. Ani si nepřeji tam trávit nějakou delší dobu. Stačilo by mi den nebo dva v každém městě. Jen abych viděl ten luxus vlastníma očima, abych viděl, co všechno dokážou peníze.

12. Thajsko

Thajsko je země, která se do mého bucket listu dostala až v posledních letech. Asi největší důvod k tomu, abych do mého bucket listu přidal Thajsko, je digitální nomádství. Láká mě tu možnost žít levně, k tomu krásná příroda a úžasné památky.

Samozřejmě věcí, co bych chtěl dělat, nebo míst které bych chtěl vidět je mnoho a nemohu je tu sepsat všechny. I když to podle seznamu moc nevypadá, miluji zimu a sníh. Miluji Alpy, lyžování a Snowboardování. Přál bych si přespat v igloo, zkusit psí tažení a podívat se na Mount Blanc. Ale  sepsal jsem spíš seznam míst, které se mi od mala v životě nějak zapsaly do hlavy.

Další místa, které bych chtěl vidět, jsou Kanada, Island, Filipíny, Sri Lanka, Oman, Madagaskar, Karibské ostrovy, Amerika, Kuba, Mauricius, Japonsko, Himaláje, a mnoho dalších míst po světě.

A co vy? Jaké zajímavá místa máte ve svém Bucket listu?

JBrunato

JBrunato

Ital, který se snaží psát český blog. Low cost cestovatel, dobrodruh, začínající fotograf, sportovec, milovník nových technologií. Poslední dobou se zajímám hlavně o cestování, sociální sítě (hlavně instagram), stavbu a správu webu a o kryptoměny.