Kdo jsem?

Kdo jsem?

Ahoj, vítám Tě na svém blogu.
Jak jsi už určitě poznal/a podle názvu webu, jmenuji se Jan, je mi 31 let a poslední 3 roky jsem bydlel v Praze.  Jsem pozitivní extrovertní introvert, mám rád sporty, cestování a nejsem úplně studijní typ, nemám rád nadřízené lidi, a proto nedokážu pod nikým pracovat.

Přestože mám asi nejobyčejnější české jméno, které existuje, nenarodil jsem se Čechách.
Narodil jsem se v Turíně (Itálie), vyrůstal jsem v Beinasco (takový předměstí Turína), a když se můj táta rozhodl nás „potrestat“, tak se s námi odstěhoval do Vejprnic (vesnice u Plzně). V té době mi bylo 10 let a neuměl jsem ani slovo česky. V Itálii jsem odchodil 4 roky základní školy a v Čechách jsem opět nastoupil do 4. třídy, abych měl čas se naučit mluvit česky. První měsíce ve škole, kde jsem nikomu nerozuměl, byly velmi těžké, ale naštěstí jsem to zvládl, a jak vidíte, už se nějakým způsobem zvládnu dorozumět i česky 😀

Vysokou školu nemám, moc neuznávám školství, takže se nemohu chlubit žádnými tituly, udělal jsem si akorát maturitu, obor mechanik-elektronik, a než se učit ve škole, celý život se raději učím od života samotného :-).

Hned po škole (teda i při škole) jsem kvůli penězům musel projít bezpočtem prací všeho druhu – dělal jsem třeba elektroúdržbáře, brusiče, dělníka na pásu, skladníka, tiskaře, prodavače, montéra. Když mě přestalo bavit být věčně v práci za pár korun, tak jsem se rozhodl, že se pokusím uživit se sám a založil jsem si živnost. Jako živnostník jsem zkusil autodopravu, prodeje oblečení, prodej elektroniky, a fungoval jsem na bázi „něco našetřit a pak si udělat volno“ a peníze jsem procestoval. Poslední dva a půl roku jsem dělal tlumočníka na stavbě a snažil se omezit své výdaje, abych se pokusil ušetřit nějaké peníze. Mezitím jsem se zaměřil na samovzdělávání, abych měl nové možnosti jak se uživit na cestách.

Jinak rád vymýšlím různé věci, nové projekty, rád cestuji, fotím, točím videa, ale to už asi víš, vždyť z toho důvodu si právě toto asi čteš.