Kanáry nepovedený pokus, aneb začátečnická chyba

Kanáry nepovedený pokus, aneb začátečnická chyba

Jsou to přesně tři roky, co jsme si neužili dovolenou na Kanárech.

Všechno to začalo někdy v noci, když jsem se nudil a koukal po levných letenkách. Najednou jsem se, asi náhodou, dostal k letenkám z Frankfurtu na ostrov Fuertaventura za skvělých 100 eur.

Úplně nadšený jsem si pustil Booking a začal hledat ubytování. Když jsem viděl, že apartmán na týden pro 3 lidi vychází jen na necelé 100 eur na osobu. Tak jsem rychle přešel na Rentalcar, abych se kouknul, kolik stojí pronájem auta, a to na Kanárech vychází jen na neuvěřitelných 100 eur.

Nebylo co řešit a hned jsem napsal Milanovi, Freddymu a Pájovi, jestli se nechtějí přidat. Všichni, až na Páju, mi napsali hned, že za ty peníze pojedou určitě.
Neváhal jsem ani minutu a vše rovnou tu noc koupil. Do odjezdu chybělo přesně 35 dní, a jak si můžete představit, všichni jsme se na to opravdu strašně těšili. Kanáry byli pro nás (neznalé) takové VIP místo na dovolenou.kanary
Jednalo se o dovolenou letadlem, kterou jsem poprvé celou plánoval sám, takže jsem vše připravil do detailu (aspoň jsem si to myslel).
Udělal jsem pro všechny pojištění, našel jsem nejlepší parkoviště u letiště a vytisknul mapku, vytisknul mapku okolí letiště, několikrát jsem si zadal Frankfurt letiště, abych si ujistil, že parkoviště je u letiště a měl přehled, kam pojedeme.
Odlet měl být ve12:30, takže plán byl dojet na letištní parkoviště okolo 9:30, cesta podle googlu měla trvat do 4 hodin, takže i s rezervou jsme domluvili odjezd na 4 ráno.
Večer jsem si zabalil věci, hned na to ke mě přijel brácha (Freddy), který spal u mě.
Ráno měl řídit Milan,kanary-ne-3

tak jsem vytáhl bráchu na skok do Domina (bar v Plzni).
Z původního „skoku“ se to protáhlo až do půl 4 ráno, takže jsme vyrazili domů a hned po chvilce odjeli podle plánu. V autě jsme zapnuli GPS, zadali Frankfurt airport a jeli. Já s bráchou jsme hned padli samozřejmě do bezvědomí a prospali skoro celou cestu.kanary-ne-2

Po sedmé hodině jsem otevřel oči, zeptal se Milana, jestli je vše Ok, on odpověděl, že cesta byla bez problému a podle GPS jsme 25 km od letiště, takže paráda. Chvilku na to vidíme auta zpomalovat, blikat výstražnými světly a najednou úplně stojíme. My měli naštěstí tak velkou rezervu, že jsme byli úplně v klidu,bohužel se po dvou hodinách na stejném místě náš klid vypařil a začala ho nahrazovat panika.

My stáli v levém a podle cedule byl nejbližší výjezd 1 km daleko. Nějaká auta začala pomalu odjíždět přes odstavný pruh k výjezdu, tak jsme se rozhodli, že se o to taky pokusíme. Vyměnili jsme se s Milanem za volantem (jsem odvážnější řidič). Trošku agresivně jsem se pokusil co nejrychleji dostat přes pravý pruh až na odstavný pruh. Po chvilce se nám to povedlo.
Bohužel výjezd nebyl o nic lepší, taky to stálo.
Nakonec se to pomalu rozjelo a dostali jsme se pryč. Když se nám konečně povedlo dostat se z hlavní zácpy, tak jsme zastavili, vytáhl jsem mobil (GPS nemohla najít náhradní trasu) a podle map se snažil najít náhradní cestu (bohužel ani mobil nedokázal najít náhradní cestu, tu jsme museli jet podle map).
Po dlouhém boji jsme se zázrakem dostali k letištnímu parkovišti, rychle zaparkovali a běželi na autobus.
Chybělo nám asi 50 minut do odletu, tak jsme byli na větvi, jestli to vůbec stihneme. Když jsme dojížděli autobusem k letišti, vypadalo to konečně nadějně a už jsme se pomalu radovali, že to přece nakonec stihneme.
Zbývalo posledních 10 minut do zavírání brány.

Jakmile autobus dojel, hned jsme z něho vyskákali a běželi na informace, aby nás nasměrovali na správný odbavovací místo. Doběhli jsme s úsměvem k informacím, dali jim letenku a zeptali se, kam máme běžet.
Pán se na nás jen divně podíval a v tu chvíli jsem úplně zkameněl.

Řekl nám, že bohužel jsme na špatném letišti…

Jak jsem se v tu chvílí cítil, vám nejsem schopný vysvětlit. Po těch nervech z cesty jsem čekal na to, až úplně vybouchnu. Po chvilce, co jsme se nějak probrali, nám pan na informaci vysvětlil, že se jedná o menší letiště o asi 120 km dál. Hned jsme si uvědomili, že jak přes mojí chybu, tak i kvůli zácpě, nebylo v našich silách dojet tam včas, ani kdybychom jeli rovnou.
No a co teď ?

Ubytování a auto jsme jíž měli jíž zaplacené, tak jsme se rozhodli, že si koupíme jinou letenku a poletíme později. Šli jsme zpět na informace zjistit v kolik a za kolik poletí další letadlo. Bohužel nás opět nepotěšili, protože další letadlo letělo až za 5 dní. Hned jsem si sednul na lavičku, vytáhl NTB a začal hledat spoje na Fuertaventura. Aspoň z okolních letišť v okolí 500 km. Bohužel ani takhle se mi nepovedlo nic sehnat.
Po dvou hodinách hledaní jsme se rozhodli to vzdát a se skloněními hlavy a smutkem v očích se vrátit k autu.

Mysleli jsme si, že nejhorší už máme za sebou a vybrali jsme si smůlu aspoň na rok dopředu, mýlili jsme se. Po 15 minutách na dálnici jsme zase stáli a tentokrát místo 4 hodin jsme jeli domů 10 hodin…kanary-ne-4

No, ten den nám to někdo asi opravdu nepřál…

Jestli se vám to líbilo, můžete to sdílet a podělit se s přáteli,
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone

JBrunato