Kanáry nepovedený pokus, aneb začátečnická chyba

Kanáry nepovedený pokus, aneb začátečnická chyba

Jsou to přesně tři roky, co jsme si neužili dovolenou na Kanárech.

Všechno to začalo někdy v noci, když jsem se nudil a koukal po levných letenkách. Najednou jsem se, asi náhodou, dostal k letenkám z Frankfurtu na ostrov Fuertaventura za skvělých 100 eur.

Úplně nadšený jsem si pustil Booking a začal hledat ubytování. Když jsem viděl, že apartmán na týden pro 3 lidi vychází jen na necelé 100 eur na osobu. Tak jsem rychle přešel na Rentalcar, abych se kouknul, kolik stojí pronájem auta, a to na Kanárech vychází jen na neuvěřitelných 100 eur.

Nebylo co řešit a hned jsem napsal Milanovi, Freddymu a Pájovi, jestli se nechtějí přidat. Všichni, až na Páju, mi napsali hned, že za ty peníze pojedou určitě.
Neváhal jsem ani minutu a vše rovnou tu noc koupil. Do odjezdu chybělo přesně 35 dní, a jak si můžete představit, všichni jsme se na to opravdu strašně těšili. Kanáry byli pro nás (neznalé) takové VIP místo na dovolenou.kanary
Jednalo se o dovolenou letadlem, kterou jsem poprvé celou plánoval sám, takže jsem vše připravil do detailu (aspoň jsem si to myslel).
Udělal jsem pro všechny pojištění, našel jsem nejlepší parkoviště u letiště a vytisknul mapku, vytisknul mapku okolí letiště, několikrát jsem si zadal Frankfurt letiště, abych si ujistil, že parkoviště je u letiště a měl přehled, kam pojedeme.
Odlet měl být ve12:30, takže plán byl dojet na letištní parkoviště okolo 9:30, cesta podle googlu měla trvat do 4 hodin, takže i s rezervou jsme domluvili odjezd na 4 ráno.
Večer jsem si zabalil věci, hned na to ke mě přijel brácha (Freddy), který spal u mě.
Ráno měl řídit Milan,kanary-ne-3

tak jsem vytáhl bráchu na skok do Domina (bar v Plzni).
Z původního „skoku“ se to protáhlo až do půl 4 ráno, takže jsme vyrazili domů a hned po chvilce odjeli podle plánu. V autě jsme zapnuli GPS, zadali Frankfurt airport a jeli. Já s bráchou jsme hned padli samozřejmě do bezvědomí a prospali skoro celou cestu.kanary-ne-2

Po sedmé hodině jsem otevřel oči, zeptal se Milana, jestli je vše Ok, on odpověděl, že cesta byla bez problému a podle GPS jsme 25 km od letiště, takže paráda. Chvilku na to vidíme auta zpomalovat, blikat výstražnými světly a najednou úplně stojíme. My měli naštěstí tak velkou rezervu, že jsme byli úplně v klidu,bohužel se po dvou hodinách na stejném místě náš klid vypařil a začala ho nahrazovat panika.

My stáli v levém a podle cedule byl nejbližší výjezd 1 km daleko. Nějaká auta začala pomalu odjíždět přes odstavný pruh k výjezdu, tak jsme se rozhodli, že se o to taky pokusíme. Vyměnili jsme se s Milanem za volantem (jsem odvážnější řidič). Trošku agresivně jsem se pokusil co nejrychleji dostat přes pravý pruh až na odstavný pruh. Po chvilce se nám to povedlo.
Bohužel výjezd nebyl o nic lepší, taky to stálo.
Nakonec se to pomalu rozjelo a dostali jsme se pryč. Když se nám konečně povedlo dostat se z hlavní zácpy, tak jsme zastavili, vytáhl jsem mobil (GPS nemohla najít náhradní trasu) a podle map se snažil najít náhradní cestu (bohužel ani mobil nedokázal najít náhradní cestu, tu jsme museli jet podle map).
Po dlouhém boji jsme se zázrakem dostali k letištnímu parkovišti, rychle zaparkovali a běželi na autobus.
Chybělo nám asi 50 minut do odletu, tak jsme byli na větvi, jestli to vůbec stihneme. Když jsme dojížděli autobusem k letišti, vypadalo to konečně nadějně a už jsme se pomalu radovali, že to přece nakonec stihneme.
Zbývalo posledních 10 minut do zavírání brány.

Jakmile autobus dojel, hned jsme z něho vyskákali a běželi na informace, aby nás nasměrovali na správný odbavovací místo. Doběhli jsme s úsměvem k informacím, dali jim letenku a zeptali se, kam máme běžet.
Pán se na nás jen divně podíval a v tu chvíli jsem úplně zkameněl.

Řekl nám, že bohužel jsme na špatném letišti…

Jak jsem se v tu chvílí cítil, vám nejsem schopný vysvětlit. Po těch nervech z cesty jsem čekal na to, až úplně vybouchnu. Po chvilce, co jsme se nějak probrali, nám pan na informaci vysvětlil, že se jedná o menší letiště o asi 120 km dál. Hned jsme si uvědomili, že jak přes mojí chybu, tak i kvůli zácpě, nebylo v našich silách dojet tam včas, ani kdybychom jeli rovnou.
No a co teď ?

Ubytování a auto jsme jíž měli jíž zaplacené, tak jsme se rozhodli, že si koupíme jinou letenku a poletíme později. Šli jsme zpět na informace zjistit v kolik a za kolik poletí další letadlo. Bohužel nás opět nepotěšili, protože další letadlo letělo až za 5 dní. Hned jsem si sednul na lavičku, vytáhl NTB a začal hledat spoje na Fuertaventura. Aspoň z okolních letišť v okolí 500 km. Bohužel ani takhle se mi nepovedlo nic sehnat.
Po dvou hodinách hledaní jsme se rozhodli to vzdát a se skloněními hlavy a smutkem v očích se vrátit k autu.

Mysleli jsme si, že nejhorší už máme za sebou a vybrali jsme si smůlu aspoň na rok dopředu, mýlili jsme se. Po 15 minutách na dálnici jsme zase stáli a tentokrát místo 4 hodin jsme jeli domů 10 hodin…kanary-ne-4

No, ten den nám to někdo asi opravdu nepřál…

JBrunato

JBrunato

Ital, který se snaží psát český blog. Low cost cestovatel, dobrodruh, začínající fotograf, sportovec, milovník nových technologií. Poslední dobou se zajímám hlavně o cestování, sociální sítě (hlavně instagram), stavbu a správu webu a o kryptoměny.