Cestology

Cestology

Tak se jmenuje projekt, za kterým stojí mladý Kryštof Paleta  a který funguje něco přes rok.
Pamatuji si, jak dlouho jsem hledal jméno pro vlastní cestovatelský blog, a po několika týdnech jsem nepřišel na nic zajímavého… I proto, když jsem viděl název Cestology, tak mě to hned zaujalo.

Cestology (cestopisy + vlogy), to je prostě výborný nápad, a hned mi bylo jasný, že za celým nápadem musí stát moc zajímavý člověk.
Co jsem vypozoroval na Internetu, tak Kryštof je charismatický, mladý, pohledný, chytrý kluk, který ví, co chce, a jde si za tím. Miluje cestování a svobodu jako já, asi proto se mi jeho projekt tak zalíbil.

Jako první jsem narazil na jeho video z Thajska, které bylo neskutečné – hezké záběry, plno důležitých informaci, výborně namluvené. Přesně taková videa jsem si v té době přál točit, ale nikdy se mi to nepovedlo 😀
Pak začal dělat Tipminuty, každý týden jedno video s nějakým tipem na cestování.
V tu chvíli jsem si říkal, že ten kluk má našlápnuto hodně vysoko.
Motivátor se vším všudy, a když nepovolí, tak je na špičce travelInfluencerů za pár měsíců.

Jak už to ale často bývá, přišlo mírné zklamání a videa už nebyla tak pravidelná a projekt začal trochu ztrácet.

Dokonce v jednu chvíli mi na Cestology začalo i vadit, jak moc často na IG stories sdílí, jak pije někde na party. Ne kvůli tomu, že bych byl proti alkoholu nebo party, ale kvůli tomu, že chce motivovat mladý lidi k cestování (proto ho sleduje hodně mladých lidí), a podle mě by je neměl motivovat k alkoholu.

Když se vrátíme k samotnému projektu, tak vytvořil i podprojekt Cestolidi, kde se snaží vytvořit komunitu „mladých“ cestovatelů, ve které si můžou navzájem pomáhat, radit, atd..(opět klobouk dolů). Natočil mnoho dalších videí a rad, třeba ohledně Work and Travel v USA, takže jestli vás to zajímá, určitě se podívejte na jeho Youtube kanál.

Poslední dobou měl takovou odmlčku/pauzu, nastala zase doba večerních stories:-D a před pár týdny začal mluvit o velkém projektu, který se chystá. Mluvil o tom tak dlouho a často, že ve mně vyvolal opravdu obrovskou zvědavost. Denně psal na IG stories, že točí a že to bude bomba; myslím si, že tím, jak to opravdu opakoval denně, musel vyvolat obrovskou zvědavost ve všech lidech, kteří ho sledují. Takže marketing se mu povedl opravdu na 110%.

Povedlo se mu to natolik, že opravdu jsem se v neděli 4.2.2018 nemohl dočkat večera (jsem hodně zvědavý člověk).
Ve 20:00 jsem se toho konečně dočkal, a …….


Zapnu youtube a tam vidím dvouminutové video, hned si připadám zklamaný, protože jsem čekal něco opravdu velkého a 2 minuty nejsou nic moc 😀

Hned jsem si video pustil a jednalo se o trailer k jeho další cestě, cesta kolem světa s 50 000 Kč na účtu.

Video pecka, o tom žádná, výborné zpracování, mělo to hlavu i patu, prostě Top, takže dvě minuty byly nakonec tak akorát.

Ale musím přiznat, že celkově jsem z toho byl mírně zklamaný, čekal jsem něco opravdu velkého, promyšleného, něco, co mě dostane na kolena, a to cesta kolem světa s nějakým rozpočtem není.

Už jsem byl na přednášce o cestě kolem světa autem, kde si na cestu vydělávali po cestě prodejem kalendářů, o cestě kolem světa jen s 1,-Kč, o cestě kolem světa jen z příspěvku od lidí nebo o roční cestě kolem světa, která celkem vyšla na 230 000,-, … Cestování okolo světa „bez peněz“ už není až takovou novinkou a v posledních letech se s tím roztrhl pytel.

Na druhou stranu Kryštofovi fandím, a i kdyby za tím projektem nevymyslel něco výjimečného (i když doufám, že vymyslí), tak určitě bude stát za to ho sledovat, přece jenom, on a jeho charisma dodávají videím něco navíc, a třeba bude i aktivnější na IG stories (ne jen samé party :-D)

Youtube: https://www.youtube.com/cestology

Instagram: https://www.instagram.com/cestology/

Facebook: https://www.facebook.com/cestology

Facebook Cestolidi: https://www.facebook.com/groups/1421273261273686/

Vlastní Hashtag: #CESTOLIDI

JBrunato

JBrunato

Ital, který se snaží psát český blog. Low cost cestovatel, dobrodruh, začínající fotograf, sportovec, milovník nových technologií. Poslední dobou se zajímám hlavně o cestování, sociální sítě (hlavně instagram), stavbu a správu webu a o kryptoměny.