Najít dobrého telefonního operátora bylo nemožné, až doteď: MujKaktus.cz

Najít dobrého telefonního operátora bylo nemožné, až doteď: MůjKaktus.cz

Najít dobrého telefonního operátora bylo nemožné, až doteď: MůjKaktus.cz

Najít dobrého operátora v Čechách bylo odjakživa nemožné, proto jsme si vždycky museli vybrat z menšího zla.
Já začal v roce 2002 u Eurotelu (O2), kde jsem měl kartu na kredit, po asi dvou letech jsem si udělal paušál. Ceny byly tenkrát rozdílné u každého operátora a Eurotel měl nejlepší Studentský tarif, který jsem využíval. Tenkrát se vyplatila ještě i smlouva na 2 roky, protože k ní nabízeli telefony se slevou nebo jen za 1,-Kč.
Když přišly na trh neomezené tarify, tak vznikl mezi operátory v Čechách „kartel“ a všichni začali nabízet neomezený tarif za 750,- Kč. V té době jsem hodně volal a využíval hodně mobilní internet, tak jsem rovnou na neomezený tarif přešel. Po roce jsem si ale uvědomil, že tolik už nevolám, a zbytečně budu muset platit další rok plno peněz. Před vypršením smlouvy jsem zavolal do O2, že bych chtěl vypovědět smlouvu, a jediné, co mi po několika letech řekli, bylo:„Nashle“.

Takhle moc si váží O2 dlouhodobých zákazníků:-D

Přešel jsem k T-mobile, kde jsem díky zaměstnanecké slevě dostal neomezený tarif s 4GB internetu za 400,-Kč. Cena výborná, ale za mě nastaly další problémy. První problém je, že bych musel každé dva roky sehnat někoho se slevou (protože T-mobile mi nechtěl prodloužit smlouvu za stejné peníze); hlavním problémem ale je, že mám dvouletou smlouvu, chystám se do ciziny a nerad bych platil něco, co prostě nevyužiju.

Musel jsem se dát do hledání nového operátora a narazil jsem na Můj Kaktus, který patří pod T-mobile.

Po srovnání s jinými tarify bezkonkurenčně vyhrál. Já hledal hlavně internet, protože většinou volám přes WhatsApp, a Můj Kaktus nabízí 3,75 GB za 300,-Kč, a to bez závazku.

Tak jsem k nim rovnou přešel.

Přesun čísla trval o pár dnů víc, než jsem čekal (přitom prakticky přecházíš z T-mobile do „T-mobile“), ale to byl asi jediný problém, na který jsem za těch pár měsíců narazil.

Musím říct, že jsem nadmíru spokojen, měsíčně utratím okolo 330,-Kč, a prozatím jsem neměl žádný problém.
Úplná paráda je, že internet, který nevyužiju, mi při prodloužení baličku přechází do dalšího měsíce, a další měsíc zas, což se mi opravdu libí a oceňuji to (pozor na to, že když si balík neprodloužíte, tak přijdete o nepoužitá data).

Abych to jen nepřechvaloval, tak mám i dvě připomínku. Když se chci podívat na výpis kreditu (kolik jsem utratil a za co), tak musím na webové stránky. V aplikaci tu možnost bohužel nemají, ale doufám, že ji časem tam přidají, protože by se opravdu hodila. Druhá připomínka je sms, kdy ti končí data, chodí když máš posledních 10 Mb (mě se stalo že sms dorazila a už bylo pozdě, takže jsem si nemohl dobít kartu přes aplikaci, protože mi přestal fungovat internet). Ocenil bych jí tak pří 100-200 Mb.

Jestli nehledáte neomezený tarif, tak vám osobně můžu Můj Kaktus jen doporučit.

JBrunato

JBrunato

Ital, který se snaží psát český blog. Low cost cestovatel, dobrodruh, začínající fotograf, sportovec, milovník nových technologií. Poslední dobou se zajímám hlavně o cestování, sociální sítě (hlavně instagram), stavbu a správu webu a o kryptoměny.